Документація

Керівництво з обслуговування та монтажу апаратних трансформаторів напруги

Монтаж апаратних трансформаторів VTS і VTD можна проізвоітся в будь-якому положенні. Апарати VTO і VPT монтуються тільки в вертикальному положенні. Трансформатори зміцнюються за допомогою чотирьох болтів М10 (VTS 12 і VTD12) або М12 (VTS 25, VTS 38, VTD 25, VTO 38, VPT 25, СТТ 25, VPT 38 і VTDOR 38) через отвори в опорній плиті або опорних профілях. Підключення ВН на первинній стороні рекомендуємо проводити кабельними наконечниками з отвором ∅10 мм. Приклад системи монтажу трансформатора наведено на рис. 1 (VTS 12). Для підключення до сторони ВН трансформаторів з ізоляторами для демпфірування динамічних сил і вібрації в мережі рекомендуємо застосовувати провідники діаметром до 6 мм 2 і кабельні наконечники.

УВАГА! при іншому способі підключення не повинно відбуватися механічне перенапруження ізолятора в напрямку від корпусу трансформатора.

При відключенні трансформаторів рекомендується очистити їх від забруднення і дотягнути з'єднання.

Перед включенням в роботу необхідно заземлити металеве підставу трансформатора (заземлювальна клема з болтом М8х15, див. Рис. 1 з макс. Підтягуючим моментом 10 Нм).

Заземлення вторинних висновків проводиться за допомогою гвинтів М5х16 і перемичок (див. Рис. 2), які входять в комплект кожного трансформатора. Приклад монтажу наведено на рис. 2. Конструкція трансформаторів дозволяє проводити перемикання діапазонів на отпайки вторинної обмотки. Клеммник вторинної обмотки оснащений пластмасовим кожухом з гвинтом для опломбування та двома різьбами Pg16 (по одній з кожного боку) з заглушкою і патрубком для введення провідників. Клемники вторинних обмоток трансформаторів, що вмонтовуються в відкритих розподільних пристроях (типи VTO і VPT), ​​оснащені герметичним кожухом з гвинтом для опломбування та герметичним введенням для провідників.

УВАГА! Після кожного підключення необхідно перевірити не заземлена чи вторинна обмотка однієї клемою в клемнику трансформатора, а інший клемою - висновком в низьковольтної частини. В іншому випадку трансформатор буде замкнутий накоротко і при подачі ВН відбудеться його руйнування.

Приклади підключення клемника вторичн ой обмотки вимірювальних трансформаторів напруги, в тому числі, і спеціальне підключення

Однополюсні апаратні трансформатори типу VTS для застосування в трифазних, з неглухім заземленням системах, як правило, оснащені двома вторинними обмотками, одна з яких використовується для вимірювання або захисту, а інша для сигналізації з'єднання з «землею». Підключаються групами по три до трьох фаз, причому первинні і вторинні обмотки з'єднуються в «зірку», а допоміжні - в «відкритий трикутник», див. Еелектріческую схему на рис. 3.
Клема «N» первинної обмотки, одна з клем вторинної обмотки і одна з кінцевих клем «відкритого трикутника» вчасно роботи повинні бути заземлені. (УВАГА! В разі заземлення двох клем «відкритого трикутника» може відбутися пошкодження апарату). Приклад підключення клемника вказано на рис. 4.

Нижче наведено приклад однополюсного трансформатора з перемиканням і коефіцієнтом трансформації 6600-11000 / √3 // 100 / √3 В. Перемикання можна робити з допомогу отпайки на вторинній обмотці. На рис. 5 вказана схема для коефіцієнта трансформації 6600 / √3 // 100 / √3 В. Висновками для вимірювання є клеми а1 і n, клема А2 залишається непідключеної. Монтаж клемника показаний на рис. 6. Схема для коефіцієнта трансформації 11000 / √3 // 100 / √3 В зображена на рис. 7. Висновками для вимірювання є клеми А2 і n, клема а1 залишається непідключеної. Монтаж клемника показаний на рис. 8.

У двополюсні апаратних трансформаторів VTD і VPT всі частини первинної обмотки, включаючи клеми, ізольовані від «землі». Ізоляція розрахована на величину випробувального напруги відповідно до номінальною напругою. По-час роботи одна з вторинних клем повинна бути заземлена (крім випадку, так званого, V-подібного з'єднання). На рис. 9 приведена електрична схема трансформатора. Підключення клемника трансформатора для відкритих розподільчих пристроїв вказано на рис. 10, для закритих розподільних пристроїв - на рис. 11 ..

Прим .: Зазначене підключення виробник рекомендує застосовувати тільки в тому випадку, якщо фахівець-проектувальник не вирішить інакше.

Вторинний термінал:

Моб.тел.: (067) 380-58-02, Електронна пошта: market@promunion.com